logo

Influencerzy ciechocinek

Influencerzy

Kim są tajemniczy influencerzy?
Zjawili się w sieci ni stąd ni zowąd i nagle i zawojowali najnowszymi mediami. Z każdej strony słyszy się coś o influencerach, niemniej jednak mało kto umie należycie wyjaśnić czym się oni zajmują i skąd niespodzianie wzięli się w necie.
Influencer to osoba, która prosperuje aktywnie w necie, używając codziennie wszelkiego rodzaju social media. Może wobec tego działać ona na instagramie, youtube, albo na blogach, ale zdecydowanie z reguły fenomen ten ma miejsce na instagramie. Osoba, którą charakteryzuje się mianem influencera, w większości wypadków dostaje dane towary bezpłatnie i ma na celu sprawdzić go, a później zareklamować. Reklama polega na tym, że pisze ona na swoim koncie na instagramie, lub nagrywa pobieżny filmik, na temat plusów płynących z użytkowania danego produktu. Przeważnie od influencerów oczekuje się tego, aby przedstawili oni dany produkt od jak najlepszej strony. Mało, która firma zgadza się na obiektywną opinię oraz recenzję, przez co po wielokroć mówi się, że influenerzy koloryzują. 
Tak jednak nie jest, bo przecież influencer sam postanawia o tym jaki towar przyjmie i zareklamuje. Nie musi więc umieszczać na swoim koncie treści sprzecznych z tym co pożądałby przekazywać. Nie ma żadnego sposobu, aby jakaś firma zmusiła influencera do przyjęcia od nich artykułu a przy tym opisania go w dodatni sposób. Właśnie dzięki temu, influencerzy posiadają pewne pole manewru a przy tym swobody i nie potrzebują zgadzać się na wszystkie sugerowane im wytyczne. To zdecydowanie działa na ich korzyść oraz obszerną przewagę.


Możliwość komentowania jest wyłączona.