logo

Influencerzy gliwice

Influencerzy

Kim są tajemniczy influencerzy?
Zjawili się w sieci nagle i niespodziewanie i zawojowali najświeższymi mediami. Z każdej strony słyszy się coś o influencerach, jednakże mało kto umie dobrze wyjaśnić czym się oni zajmują i skąd niespodzianie wzięli się w sieci.
Influencer to osoba, która prosperuje aktywnie w sieci, używając codziennie wszelkiego typu social media. Może więc działać ona na instagramie, youtube, lub na blogach, ale wyraźnie najczęściej fenomen ten ma miejsce na instagramie. Osoba, którą wyznacza się mianem influencera, najczęściej otrzymuje dane materiały gratis i ma na celu sprawdzić go, a w następnej kolejności zareklamować. Reklama polega na tym, że pisze ona na swoim koncie na instagramie, czy też nagrywa treściwy filmik, na temat walorów płynących z wykorzystywania danego produktu. Z reguły od influencerów oczekuje się tego, by przedstawili oni dany produkt od jak najlepszej strony. Mało, która firma zgadza się na obiektywną opinię a przy tym recenzję, przez co niejednokrotnie mówi się, że influenerzy łżą. 
Tak niemniej jednak nie jest, bowiem przecież influencer sam decyduje o tym jaki produkt przyjmie a przy tym zareklamuje. Nie musi więc umieszczać na swoim koncie treści sprzecznych z tym co chciałby przekazywać. Nie ma żadnego sposobu, żeby jakaś firma zmusiła influencera do przyjęcia od nich produktu oraz opisania go w pozytywny sposób. Właśnie dzięki temu, influencerzy mają pewne pole manewru a przy tym swobody i nie muszą zgadzać się na wszystkie oferowane im warunki. To wyraźnie działa na ich korzyść oraz ogromną przewagę.


Możliwość komentowania jest wyłączona.