logo

Drukarnia halinów

Pułapki przy wydruku projektu

Dla każdego projektanta w końcu przychodzi czas, gdy wyłącza on AutoCada natomiast jego projekt w końcu zostaje wydrukowany. Teoretycznie zdawać by się mogło, że na tym przygoda już się kończy i powoli kroczymy do spokojnego finiszu, niemniej jednak nic bardziej mylnego. Jeszcze wiele może się zdarzyć i przede wszystkim naprawdę wiele może się zepsuć. Węzłowe elementy projektu wydrukowanego, takiego jak odpowiednie barwy, sprawdzona drukarnia, kapitalny papier a także doskonale dostrojona jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję da się zepsuć marną grafiką albo finałowymi niedoróbkami. Co poczynić, aby tego ustrzec się?
W szczególności pamiętajmy o kilku zasadzkach, które czekają na nieobeznanych. Kiedy przygotowujesz plansze w programie graficznym, takim jak Photoshop lub Gimp, wydają ci się one piękne i w odpowiedniej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj wobec tego, by zawsze, absolutnie zawsze sprawdzić jak wygląda obraz w realnej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wówczas dowiesz się jak wszystko to prezentuje się naprawdę.
Inną sytuacją, która może nam się ni stąd ni zowąd przytrafić, są inne odcienie na wydruku. Tutaj niestety wszystko zależne jest od plotera, dlatego dobrze, by drukarnia, z której usług korzystamy, została przez nas wypróbowana. Przed ostatecznym oddaniem koniecznie dokonaj próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich posiada inne i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co pozostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!


Możliwość komentowania jest wyłączona.