logo

Castingi wągrowiec

Casting

Castingi urządzane są dzisiaj w bardzo wielu miejscach. Kiedyś łączone tylko i wyłącznie z castingami modelek, teraz nieraz prowadzone są również w pracy. Casting na najlepszego pracownika, czemu nie?
Casting na pracownika, kiedy większa część kandydatów posiada podobne CV?
W takim wypadku castingi polegają na tym, że osoby ubiegające się o pracę, powinny zaprezentować się z jak najlepszej strony. Bez wątpienia, że nie chodzi w tym miejscu tylko o powierzchowność i nie to z reguły jest analizowane. Chodzi o całość powierzchowności, oraz to jak ogólnie dana osoba wypadnie w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Chlebodawca ma prawo wybrać osoby, które najbardziej mu przypadły do gustu, czy to pod względem przeżycia, czy też wykształcenia, czy stylu. Przeważnie pracodawcy nie zdradzają swoich kryteriów, którymi się sugerują. 
Absolutnie inaczej jawią się castingi na modelkę, gdzie oceniany jest przeważnie wygląd i prezencja danej pretendentki. Przede wszystkim przypuszczalna modelka powinna zjednać sobie jury odpowiednią prezencją, to znaczy sposobem poruszania się a w dodatku wabienia wzrokiem. Modelka powinna umieć manewrować zarówno ciałem, jak i wzrokiem, lub gestami, ażeby uznana została za stosowną. 
Dużo zależy również od tego czego wypatruje rzeczowy klient i gdzie zatrudniona pozostanie wybrana dziewczyna a także jakiego modelu kampanie będzie urzeczywistniać. 
Castingi zazwyczaj trwają całe dnie, dlatego, że kandydatów może być nawet kilkudziesięciu. Dlatego należałoby zaopatrzyć się w dużą dawkę cierpliwości i należytego humoru, który na pewno także pomoże w trakcie oczekiwania na swoją kolej.


Możliwość komentowania jest wyłączona.